середу, 13 лютого 2019 р.

Дозвілля

Екскурсія на скелі Довбуша



Екскурсія на озеро Синевир





Новорічне свято у ТРЦ "Панорама-Plaza"




Новорічна дискотека в клубі "Ельдорадо"

Похід в кінотеатр "Комос" та
веселе караоке в "Епіку"






четвер, 7 лютого 2019 р.

Конспекти показових уроків



Конспект уроку 7 клас (Конкурс "Учитель року - 2019")

Тема . Пожежна безпека у громадських приміщеннях. Правила пожежної безпеки у школі. Оповіщення про пожежу. Первинні засоби пожежогасіння.
Мета:
-        поглибити знання школярів про пожежну безпеку у громадських приміщеннях та способи оповіщення про пожежу;
-        навчити визначати причини виникнення пожеж та обирати засоби пожежогасіння;
-        розвивати вольові якості та навички поведінки у надзвичайних ситуаціях;
-        виховувати свідомість та обачність у небезпечних ситуаціях.
Матеріали та обладнання: ілюстративний матеріал до теми, стікери,зображення вогню, презентація до уроку.
Тип уроку :  формування вмінь і навичок.
Хід уроку
I.   Організаційний момент
1.1.        Привітання, створення позитивного настрою.
Настрій на урок взяли
З посмішкою почали.
Не просто слухати, а чути
Не просто дивитися, а бачити
Не просто відповідати, а міркувати
Дружно і плідно працювати.(слайд 1)
        1.2   Учні на стікерах записують свої очікування від уроку та кріплять їх    на дошку навколо зображеного вогню.

II.    Активізація опорних знань і практичного досвіду учнів
Мозковий штурм
Складання алгоритму дій у разі небезпеки.
Зупинитися – подумати – прийняти рішення – діяти. ( слайд 2)

III.     Мотивація навчальної діяльності
Однією із небезпек є пожежа. Причини пожежі: ( слайд 3)
-        несправні газові та електричні прилади
-        необережна поведінка з вогнем
-        необережна поведінка з горючими хімічними речовинами
-        людська недбалість.
Запитання до учнів :
-        Хто із вас може сказати, що ніколи не доведеться застосовувати життєві навички та знання правил пожежної безпеки?
-        Чи є серед вас ті, хто вважає, що знання про первинні засоби та оповіщення про пожежу неважливі для сучасної людини?

IV.  Повідомлення теми, мети уроку ( слайд 4,5)

V.     Вивчення нового матеріалу.
5.1.  Пожежа – неконтрольований процес горіння, яка  виникає завжди раптово. Під час пожежі вогонь поширюється швидко, і ми не можемо його контролювати. При цьому ушкоджуються великі ділянки будівель, багато людей можуть отримати опіки. Крім того, під час пожежі утворюється велика кількість диму, який може спричинити отруєння чадним газом.
Боротися з пожежами іноді дуже складно тому й кажуть, що пожежу легше не допустити, ніж загасити.
Усі громадські місця , де збирається велике скупчення людей мають мати:
-        пожежну сигналізацію
-        вогнегасники та інші засоби пожежогасіння та мають бути позначені евакуаційні шляхи.
Можливо ви вже бачили евакуаційні знаки пожежної безпеки, бо вони є у всіх громадських приміщеннях.(слайд 6) Кожна будівля має план – схему евакуації та систему оповіщення ( слайд 7)
5.2. Особливо небезпечною стає пожежа в школах. Кожен учень повинен знати і виконувати правила пожежної безпеки у школі( слайд 8)
На початковому етапі розвитку пожежі її можна ліквідувати за допомогою вогнегасника чи невеликої кількості води. Кожен з вас, хто виявив пожежу або її ознаки, наприклад задимлення або запах горіння, зобов’язаний негайно повідомити про це дорослим і за телефоном 101.
Про пожежу у школі оповіщають через звукову, пожежну сигналізацію, внутрішню радіо – й телефонну мережі, дзвінок.
 Робота з підручником (ст. 58 про кнопку).
Суцільні зелені стрілки показують головні евакуаційні шляхи, а пунктирні стрілки показують запасні. На цьому плані показано розміщення вогнегасників, пожежних кранів, гідрантів, телефонів. Цей план допомагає покинути швидко небезпечне приміщення.(слайд 9)
Після евакуації треба зібратися в зазначеному місці й нікуди без дозволу вчителя не йти. У разі потреби дорослі організовують пошуки дітей, яких не виявили на місці збору.
 Правила поведінки під час евакуації:
-        Кожен з вас повинен чітко виконувати команди вчителя,
-        не панікувати, не кричати, не метушитися, спокійно йти до запасних виходів.
-         не обганяйте один одного та не штовхайтесь.
-        не розмовляйте, щоб було добре чути розпорядження.
-        нікому не можна повертатися в приміщення, наприклад по забутий одяг чи книги.
-        під час пожежі не можна ховатися в глухі закутки, під парти, шафи, у коморі тощо.( слайд 10)
Первинні засоби пожежогасіння 
Найбільш зручними засобами для гасіння пожеж є вогнегасники. Вони бувають кількох типів: вуглекислотний — для гасіння електричних приладів, пінний — для твердих предметів, а також горючих і легкозаймистих речовин, порошковий — для всіх видів пожеж. Розрізнити їх легко: у назвах обов’язково є буква В — вуглекислотний, ПП або ПХП — пінний, і тільки одна буква П — порошковий. Вогнегасник має механізм для приведення його в дію. Це або кран, або поворотний важіль, або пусковий важіль. Після приведення в дію цих механізмів необхідно направити струмінь на вогонь. Треба знати, що будь-який вогнегасник не можна тримати горизонтально, а тільки вертикально. ( слайд 11, 12, 13,14)

VI.      Фізкультхвилинка
Полум’я стелиться низько – низько (присідають)
Далі вогнище розгоряється (піднімаються)
І полум’я колихається (показують руками)
Ми взяли водичку прямо із кринички
Полили, загребли ( імітація руками)
І з галявини пішли ( крокують) (слайд 15)

VII.   Первинне застосування знань
Робота з підручником( ст. 59та запис у зошит)

VIII.    Обговорення ситуацій ( робота у парах) ( слайд 16, 17,18)

IX.      Підбиття підсумків уроку.
Учні очікування яких від теми уроку виправдалися, виходять та кріплять свої стікери на зображення вогню.
За такою послідовністю:
-        на самий центр вогню – повністю виправдалися
-        по контору – частково виправдалися
-        поза вогнем – не виправдалися.
Додаткові запитання ( якщо буде час)
— Що ви знаєте про план-схему евакуації вашої школи при пожежі? Де її можна побачити?
— Яким чином оповіщають про пожежу?
— Чи можна за планом-схемою евакуації дізнатися, де в школі розміщені вогнегасники, пожежні крани, гідранти, телефони?
— Який вогнегасник використовують для гасіння електричних приладів?

VI. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал підручника параграфа 9 та скласти поради для друзів
 « Правила пожежної безпеки у школі»  (оцінювання знань) ( слайд 19).



Фотоматеріали з уроку:




  

Інформаційна картка учителя


  
Прізвище, ім’я по батькові
Касперська Надія Іванівна
Посада
учитель
Місце роботи (найменування закладу освіти відповідно до статуту)
Івано-Франківський НВК «Школа-гімназія №3»
Освіта (найменування закладу вищої освіти, рік закінчення навчання)
Прикарпатський національний університет, 2013 р.
Самоосвіта (за останні 3 роки)
Курси учителів предмета основ здоров’я, керівників гуртків з предмета, при ОІППО, 2016 р.
Загальний стаж роботи
12 років
Педагогічний стаж
12 років
Стаж роботи у даному закладі освіти
12 років
Кваліфікаційна категорія
«спеціаліст II категорії»
Педагогічне звання (за наявності)
-
Науковий ступінь (за наявності)
-
Посилання на Інтернет-ресурси, де ви представлені (за наявності)
osnovuzdorovja.blogspot.com
Педагогічне кредо
«Тільки той стане справжнім учителем, хто ніколи не забуває, що сам був дитиною…» (В.Сухомлинський)


Педагогічний портрет





Перед  тим, як зробити дитину розумною та кмітливою, зробіть її здоровою
Жан Жак Руссо         
                                                         

Учитель – важливе і хвилююче слово у житті кожної  дитини, адже він є наставником, помічником, другом, творчим партнером. Педагог допомагає дитині пізнавати багатосторонній світ, вкладаючи в її серце частинку своєї душі і  збагачуючи її життя власним досвідом.
Саме такі принципи і якості вчителя я наслідую у своїй педагогічній практиці. Навчаючи школярів, використовую різні методи і форми згідно вікових категорій дітей та їх можливостей.
 Головним завданням у процесі навчання для мене є створення ситуації довіри, в якій школяр зможе розкрити свої творчі здібності, реалізувати себе, залучення  здобувачів освіти до пошукової роботи, створення проектів, заохочення до отримання нових знань.
Часто на уроках використовую ігрові форми навчання, адже вони найефективніше забезпечують емоційний комфорт, запалюють вогник допитливості та зацікавлення до предмета. Граючись, школярі вчаться вирішувати покладені перед ними проблемні завдання, узагальнювати, мислити креативно. Також  приділяю велику  увагу роботі в парах та групах.
У своїй педагогічній діяльності керуюся правилом « Учитель живе до тих пір, поки він вчиться, як тільки він перестане вчитись, у ньому помирає вчитель»
Тому, розуміючи виклики сьогодення,  роль навчального предмета у формуванні компетентностей школярів, намагаюся опановувати нові технології навчання, шукати і підбирати оптимальні форми та методи для реалізації головних цілей вивчення « Основ здоров’я» у сучасному  світі.
У  суспільстві життя й здоров’я людини визначаються як найвищі людські цінності. Батьків і педагогів сьогодні надзвичайно хвилює питання здоров’я дітей. Адже, на жаль, несприятливі соціально-економічні умови сучасної України, важка екологічна ситуація, інформаційне перенасичення  освітнього  процесу викликають тенденції до погіршення здоров’я дітей.
         За даними статистики майже 90% дітей мають відхилення у здоров’ї, а більше 50% - незадовільну фізичну підготовку.  Я  вважаю, що нашій державі необхідне покоління з високим рівнем освіченості, культури і здоров’я, здатне сприймати загальнолюдські цінності, творчо, продуктивно  діяти в будь-якій галузі соціальної практики.
Разом з тим, враховуючи існуючу тенденцію погіршення стану здоров’я дітей, перед учителями ставляться першочергові завдання:  
-         організувати освітній процес на засадах збереження здоров я ,
-         розвивати професіоналізм педагогів щодо формування основ здорового способу життя та культури здоров я.
Тому метою своєї освітньої діяльності вважаю - збереження і підвищення рівня здоров’я школярів, формування здорового способу життя, готовності до подолання труднощів у  житті.
Мета  моєї діяльності реалізується через наступні завдання:
-     формування у школярів знання про здоров'я і безпеку, здоровий і безпечний спосіб життя ( на прикладі власного досвіду):
-      розвиток  життєво необхідних умінь та навичок, вміння використовувати їх в освітній та повсякденній діяльності;
-       мотивувати дбайлие ставлення до власного здоров'я,  вдосконалення фізичної, соціальної, психічної і духовної складових здоров'я;
-      усвідомлення  цінності життя і здоров'я:
-      підготовка  до забезпечення власної безпеки та безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях.
Результативність своєї роботи бачу у досягненнях школярів у міських конкурсах ( 2017 – 2018 н.р.):
                    
Гевка Олег
Конкурс «Ми за здорове харчування» II місце
Павелко Анастасія
Конкурс малюнка « Охорона праці очима дітей» I місце

2018-2019 н.р.

Касперська Уляна
Конкурс «Ми за здорове харчування» I місце
Мацьків Ангеліна
Конкурс «Ми за здорове харчування» III місце
Павелко Анастасія
Конкурс «Ми за здорове харчування» III місце

На мою думку, потрібно формувати культуру здорового способу життя школярів у навчальний і позаурочний час. Разом із здобувачами освіти ми розробляємо сценарії , активно беремо участь у спортивних святах та конкурсах:
·         "Веселі старти" ;
·         "Козацькі забави" ;
·         спортивні змагання, присвячені Дню захисника Вітчизни .
Під час проведення таких заходів у школярів формується:
-       ставлення до власного здоров’я як до найвищої соціальної цінності,
-      загальна фізична працездатність,
-      навички співробітництва, ефективного спілкування,
-       відчуття прекрасного у житті, природі, мистецтві;
-      здатність до саморегуляції та самовиховання.
 Отже, формування у школярів здорового способу життя та  корисних звичок, а також свідомого ставлення до власного здоров'я і рівня фізичної підготовки, є найголовнішим моїм педагогічним та  соціальним завданням .


Дозвілля

Екскурсія на скелі Довбуша Екскурсія на озеро Синевир Новорічне свято у ТРЦ "Панорама-Plaza" ...